Cast Fotoğraf Çekimi | Headshot Fotoğrafı

Cast Fotoğraf Çekimi | Headshot Fotoğrafı

Kişisel Fotoğraf Çekimi | Kişiye Özel Fotoğraf Çekimi | Profi Stüdyo

CAST FOTOĞRAF ÇEKİMİ & HEADSHOT FOTOĞRAFI
Cast Fotoğraf Çekimi | Headshot Fotoğrafı örneklerimiz için TIKLAYIN

Cast Fotoğraf Çekimi

Reklam, dizi, film veya tiyatro… Oyunculuğa adım atacağınız ilk günlerde ve sonrasında her zaman, öncelikle en doğal halinizi gözler önüne seren fotoğraflara ihtiyacınız olacaktır.

Oyuncular ve modeller için cast fotoğraf çekimi ve headshot fotoğrafı olarak adlandırılan fotoğraflar büyük önem taşır. Cast fotoğraf çekimi ve headshot fotoğrafı görselleri, öncelikli olarak en doğal halinizi yansıtırlar. Sizi en doğal halinizle ifade eden fotoğrafların yanı sıra, oyunculukta ki yeteneklerinize göre, farklı karakterde bakışlarınız, mimikleriniz ve duygularınızı gözler önüne seren fotoğraflara da ihtiyacınız olacaktır.

Headshot Fotoğrafı

Her ajansın, castında sergileyeceği, belirli bir tarz içerisinde sunduğu fotoğraflar vardır.

Ajanslar, beyaz, siyah veya gri bir fonda, sizi ön plana çıkaran stüdyo ortamında yapılacak çekimlerden fotoğraflar kullanırlar.

Headshot Fotoğrafı Nedir?

Headshot fotoğrafı, kişinin bir marka veya kast için gerçekçi bir şekilde görüntüsünün çekildiği bir portre türüdür. Headshot fotoğrafı aktörlerin, modellerin ve yazarların tanıtımı için çekilir. Headshot fotoğrafı, çekilen kişinin yüzünü özel bir arka plan kullanarak gerçek kişiliğini açığa çıkartmayı amaçlar.

Headshot fotoğrafları, cast ajanslarda, tanıtım sayfalarında ve sosyal medyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Oyuncular genellikle, seçmelerde kullanmak için hazırladıkları özgeçmişlerinde headshot fotoğrafı kullanırlar. Headshot fotoğrafı, omuzlardan başın üst kısmına kadar olan kısmı gösteren, orta yakın çekim tipi fotoğraflardır. Tipik bir headshot fotoğrafında, gözler 1/3 kuralına göre fotoğrafın üst, orta yarısında yer almaktadır.

Tiyatro, sinema ve televizyon için çalışan aktörler, modeller, şarkıcılar ve diğer şovmenlerin iş başvurusunda bulunurken özgeçmişleri ile birlikte bir headshot fotoğrafı eklemeleri gerekir.

Oyuncu Headshot Fotoğrafı

Bir aktörün, farklı roller için farklı headshot fotoğraflarına sahip olması gerekir. Bu farklılıklar ifade anlamında olduğu kadar, farklı kıyafetlerlede desteklenir.

Headshot fotoğrafı, oyuncunun yüz özelliklerini açıkça gösteren en “doğal” görüntüsünü yansıtır. Headshotlar bir kişinin en güncel görünüşünü yaklamalı ve bunu kaliteden ödün vermeden yansıtmak için hazırlanır.

Bu nedenle bir oyuncunun, örneğin saçı kısa süre önce kesilmiş veya renk değişikliğine gidilmişse, yeni görüntülerini yansıtacak headshot fotoğraflarına ihtiyacı vardır. Oyuncunun yüzünde, omuzlarında ve ya boynunda, yara izi, leke varsa, bunlara müdehale edilmez ancak sivilceler geçici olduğu için, bunlar rötuşlanır.

Model Headshot Fotoğrafı

Set Cardlar, (Sed Card, Composite Card, Comp Card, Zed Card, Z Card gib farklı isimlerle kullanılırlar) bir modelin pozlarından örnekler içeren ve daha önce çalıştığı işlerin listesinin bulunduğu bir sayfa dökümüdür. Bu kartlar çoğunlukla renkli hazırlanır. Modeller bunları çoğunlukla casting ve model olarak çalışacakları iş başvuruları için kullanırlar. Yakın çekim headshot uygulamaları modelin doğru cilt rengini göstermek için sıklıkla ihtiyaç duyulan bir yöntemdir.

Model Headshot fotoğraflarının kullanım amacı genelde şunlardır:

· Set Cardlar
· Model portfolyoları
· Cilt bakım ürünleri için çekilen televizyon reklamları
· Kremler ve diğer cilt veya saç bakım ürünleri için dergi ilanları
· Online portfolyolar

Comp kartları, bir modelin ‘Pazarlama Materyalleri’nin köşe taşlarından biridir. Hemen hemen bütün comp kartları renklidir ancak siyah-beyaz görseller de içerebilir. Bir model comp kartı, dört ila beş fotoğraf içerir ve bu fotoğraflardan en az bir tanesi Headshot olmalıdır.

Krumsal Headshot Fotoğrafı

Kurumsal headshotlar, sosyal medyada, şirketlerin “Hakkımızda” sayfalarında ve uzmanlık alanı içeren sitelerde kullanılır. Headshot fotoğrafı, iş dünyasında markalaşmak ve önemli iş adamlarının yaşamlarını, hayat tarzlarını ve kişiliklerini sergilemek için sıklıkla kullanılır. Geleneksel headshot çekimleri halen stüdyo ortamında gerçekleştirilmekle beraber, “yerinde” veya “sahada” çekimlerle de kullanılmaya başlandı. Her iki durumda da, arka planların basit olması ön görülmektedir. Kişiler genellikle baş-göğüs ya da baş-gövde kısımları olarak gösterilir.

Kurumsal headshotlar çeşitli amaçlara hizmet eder:

· Yıllık raporlar
· LinkedIn kişisel profilleri ve yayıncı profilleri
· Facebook
· Hakkımızda sayfası
· Özgeçmişler
· Kurumsal kataloglar, broşürler ve reklam materyalleri
· Şirket yayınları ve web siteleri
· Basın bültenleri ve diğer duyurular
· Pazarlama materyalleri
· Makale ve gazeteler
· Yazar sayfaları

Headshot fotoğrafı çekimlerimiz için 3 farklı paketimiz bulunmaktadır.

Headshot Paketi 1
-45 dakika süren fotoğraf çekimi.
-2 farklı kıyafetle çekim.
-Sadece Photoshop uygulamaları yapılmış 5 fotoğraf teslim edilir.

Headshot Paketi 2
-Bir buçuk saat süren fotoğraf çekimi.
-3 farklı kıyafetle çekim.
-Photoshop uygulamaları yapılmış 10 fotoğraf.
-Çekilen tüm ham fotoğraflar telim edilir.

Headshot Paketi 3
-İki saat süren fotoğraf çekimi.
-4 farklı kıyafetle çekim.
-Photoshop uygulamaları yapılmış 15 fotoğraf.
-Çekilen tüm ham fotoğraflar telim edilir.

Profesyonel Fotoğraf Çekimi

Portre, Cast & Headshot Fotoğrafı, Still Life Çekim, katalog çekimi, tasarım, moda çekimi, yemek çekimi, reklam, mücevher çekimi, takı çekimi, mobilya çekimi, aksesuar çekimi, ürün çekimi ve iç-dış mekan fotoğrafçılığında profesyonel çözümler üretiyoruz.

600 ve 1000 wattlık toplam 12 ışık sistemiyle 3 farklı çekim platformundan oluşan, 135 metrekare üzerine kurulu ve 3 metre tavan yüksekliğine sahip stüdyomuz, profesyonel ışık sistemleri ve aksesuarlarıyla donatılmıştır.

Fotoğrafta doğru rengi sensöre yansıtmanız gerekir. Bunun için Profi Stüdyo olarak, % 100 renk kontrolü ve balans ayarı sağlayan X-Rite Color Checker Passport ve X-Rite Color Checker Classic kullanıyoruz. Sadece beyaz ayarı yapmıyoruz. Tüm renklerin kontrollerini sağlıyor ve ICC renk profili oluşturuyoruz.

Fotoğraf çekimlerimizde, ön izlemelerimizi Eizo ColorEdge CX241 24″ (61cm) Hardware Calibration LCD Monitor‘de gerçekleştirerek yapıyor ve böylece yansıma, parlama ve ışık şekillendirme gibi tüm detayları doğru yönetiyoruz.

Renk yönetimi uygulayarak çektiğimiz, (ISO 3664: 2009 normlarına uygunluk belgesine sahip, d50 5000 kelvin değerinde, yapılan ölçüm sonuçlarına göre fiziki olarak yerleştirilmiş Just daylight floresan ışık tüpleriyle aydınlatmasını sağladığımız ortamda) Eizo ColorEdge CG318-4K 31.1″ (79cm) Hardware Calibration LCD Monitorde işlediğimiz yüksek çözünürlükte ve 7360X4912 px boyutlarındaki fotoğraflarımızı, dilediğiniz baskı boyutlarında veya WEB mecralarında büyük boyutlarda, netlik, ton, detay kayıpları olmadan kullanabilirsiniz.

| Portre Fotoğraf Çekimi
| Cast & Headshot Fotoğraf Çekimi
| Katalog Still Life Fotoğraf Çekimi
| Ürün Çekimi
| Endüstriyel Ürün Çekimi
| Mobilya Çekimi
| Mimari ve İç-Dış Mekan
| Reklam & Tanıtım Fotoğraf Çekimi
| Tekstil & Kumaş Çekimi
| Moda Çekimi
| Mücevher, Takı & Aksesuar Ürün Çekimi
| Ayakkabı & Çanta Ürün Çekimi

Kişisel Fotoğraf Çekimi | Kişiye Özel Fotoğraf Çekimi | Profi Stüdyo
Cast Fotoğraf Çekimi | Headshot Fotoğrafı | Profi Stüdyo

Popüler

Genel